10 faktów o probiotykach, które musisz znać

star_rateOcena artykułu 0
  1. Probiotyki to suplementy dodawane do pokarmu koni, zawierające prozdrowotne mikroorganizmy, które usprawniają kondycję jelitowej flory bakteryjnej.
  2. Probiotyki są określane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako „żywe mikroorganizmy, które, jeśli są podawane w odpowiednich dawkach, mają pozytywny wpływ na zdrowie organizmu gospodarza”.
  3. Wykazano, że probiotyki poprawiają wydajność trawienia. Pozytywnie wpływają na zdrowie układu pokarmowego i ogólną kondycję zdrowotną konia.
  4. W jelicie mikroorganizmy pożyteczne jak i szkodliwe odżywiają się tym samym pożywieniem. Powoduje to konkurencję pomiędzy bakteriami. Podając probiotyk powodujemy ogólne zmniejszenie ilości pożywienia dla patogennych bakterii i tym samym obniżamy poziom szkodliwych, potencjalnie chorobotwórczych,  mikroorganizmów.
  5. Probiotyki przylegają do ścian jelita i tworzą kolonie w różnych miejscach w jego obrębie. Powoduje to zmniejszenie powierzchni dostępnej dla bakterii patogennych, w wyniku czego są one wydalane z organizmu, z pozytywnym skutkiem dla zdrowia Twojego konia.
  6. Probiotyki nie mają wartości odżywczej ani kalorycznej, dlatego mogą być dodawane do każdego pokarmu bez ryzyka przedawkowania.
  7. Badania wykazały, że probiotyki podnoszą poziom odporności organizmu i skuteczność komórek zwalczających infekcję (białych krwinek).
  8. Upewnij się, że probiotyki są produkowane zgodnie z wysokimi standardami jakości i w ramach prawidłowych procesów. Jest to niezbędny warunek  zapewniający spełnienie wymaganych specyfikacji i bezpieczeństwo stosowania. Dlatego używaj tylko produktów uznanych marek. Na terenie UE wszystkie probiotyki muszą być zarejestrowane do stosowania w odniesieniu do konkretnych gatunków zwierząt. Na przykład Saccharomyces cerevisiae (NCYCSc47) jest dopuszczony do podawania koniom.
  9. By probiotyki linii Equine Premium były w stanie przebyć bez uszczerbku drogę do jelita, są wytwarzane przy użyciu unikatowej technologii obejmującej suszenie sublimacyjne i mikrokapsułkowanie poprawiające ich stabilność w drodze przez żołądek i jelito. Linia Equine Premium jest zgodna z wytycznymi BETA NOPS i dopuszczona do stosowania dla koni sportowych i wyścigowych.
  10. Wyjątkowy prebiotyk Perplex od Protexin odżywia prozdrowotne mikroorganizmy w jelicie i pomaga przywrócić równowagę flory bakteryjnej, wywierając pozytywny wpływ a zdrowie, rekonwalescencję i wyniki sportowe koni.