copy of Ochraniacze chłodzące dla koni Aerochill

zł359.00
VAT included

Chłodzące ochraniacze Aerochill® zaprojektowano w Wielkiej Brytanii przy współpracy hodowców i lekarzy weterynarii. 

Quantity
Dostępność potwierdzimy mailem.

Zaprojektowano je tak, aby maksymalne dopasowanie do kształtu przednich i tylnych nóg konia zapewniało wsparcie regeneracyjne po treningu, zmniejszając typowe obrzęki i stany zapalne w kluczowych miejscach.

W ochraniaczach Aerochill® zastosowano oryginalną, opatentowaną tkaninę HyperKewl, która wyprodukowana jest z nietoksycznych włókien polimerowych, absorbujących wodę. Technologia ta jest używana również w produkcji specjalistycznej odzieży chłodzącej dla szerokiej gamy użytkowników profesjonalnych.

Ochraniacze chłodzące Aerochill® są laureatem prestiżowej nagrody BETA 2016 Innovation Awards i szybko budują swoją reputację czołowego rozwiązania na rynku ochraniaczy chłodzących.

Jak działają ochraniacze Aerochill®?

Zasadą działania Aerochill® nie jest wychładzanie nogi konia przez inwazyjne działanie niskiej temperatury do wewnątrz tkanki. Ochraniacze przez swoje właściwości ewaporacyjne „wyciągają” ciepło z tkanki na zewnątrz, poprawiając krążenia krwi, wpływając pozytywnie na złagodzenie obrzęków, stanów zapalnych i mikro urazów. Dzięki temu po zdjęciu ochraniacza noga konia będzie nadal delikatnie ciepła.

Jak stosować ochraniacze Aerochill®?

Są bardzo łatwe w użyciu. Po prostu zanurz je w zimnej wodzie na 1-2 minuty i usuń nadmiar wody przed założeniem na nogę konia. Możesz je łatwo zastosować nawet gdy jesteś daleko od stajni co pozwala szybko i właściwie wpłynąć na proces regeneracji. Zaleca się stosować je profilaktycznie, po każdym obciążającym konia wysiłku.

Stosuj je zaraz po zakończonym treningu lub zawodach. Optymalny czas użycia do osiągnięcia efektu to

20-40 minut. W tym czasie z nogi zostaje odprowadzona wystarczająca ilość ciepła dla przyspieszenia procesu regeneracji.

Po zdjęciu ochraniacze pozostaw je do wyschnięcia. Możesz też użyć ich ponownie od razu ( np. na innym koniu), wystarczy tylko zanurzyć je w wodzie na 1-2 minuty.

W przypadku stanów zapalnych można również kilkukrotnie w ciągu doby stosować ochraniacze w celu złagodzenia obrzęków i przyspieszenia regeneracji. W tym przypadku namocz ochraniacze w bardzo zimniej wodzie i stosuj każdorazowo przez maksymalnie 20-30 minut.

Przepływ powietrza dodatkowo wzmaga działanie Aerochill®.

Nie stosuj ochraniaczy Aerochill® jeżeli wilgotność powietrza jest bliska 90% . Wtedy tkanina może zacząć grzać nogę konia.