• -30%

Lodowe okłady chłodzące Cryochaps

zł529.00
zł370.30 Save 30%
VAT included

CRYOCHAPS zostały zaprojektowane nie tylko po to, aby pomóc w rehabilitacji po urazie, ale też mogą stanowić część codziennego procesu schładzania nóg, która skupia się na regeneracji i zapobieganiu urazom.

select variant
Quantity
Last items in stock

CRYOCHAPS to niezastąpiony lodowy okład o wyjątkowo ergonomicznym kształcie, przeznaczony do intensywnego i skutecznego chłodzenia końskich nóg po treningu i po kontuzji. 

Ich projekt i powstał i został zarejestrowany w Wielkiej Brytanii. Zostały docenione  w jeździeckim świecie zdobywając nagrodę BETA INNOVATION AWARDS 2017!

 

Urazy kończyn zarówno przednich, jak i tylnych są częstym zjawiskiem w dzisiejszych czasach. Konie są zbudowane tak, aby były super szybkie i elastyczne, równoważąc ponad 400 kg kości i mięśni na czterech nogach.

Ludzie celowo rozwijali konia, aby stał się bardziej zwinny, bardziej ekspresyjny, szybszy i silniejszy. Ale ich kończyny nie zawsze sobie z tym trudem radzą i  każdy kto pracuje z końmi wie, że urazy nóg są częste.

Ze względu na wzrost wiedzy w świecie weterynaryjnym, a także lepszą technologię diagnostyczną, urazy więzadeł i ścięgien można teraz znacznie częściej diagnozować. Zdiagnozowanie tych problemów prowadzi do długich rehabilitacji, pozwalających na stopniowe odzyskiwanie pełnej sprawności.

CRYOCHAPS zostały zaprojektowane nie tylko po to, aby pomóc w rehabilitacji po urazie, ale też mogą stanowić część codziennego procesu schładzania nóg, która skupia się na regeneracji i zapobieganiu urazom.

CRYOCHAPS zostały opracowane do naśladowania kąpieli lodowej lub zanurzania nóg w bardzo zimnej wodzie, która stała się częścią fazy regeneracji wielu sportowców. Ogólna teoria korzystania z zimnych okładów polega na tym, że ekspozycja na zimno pomaga zwalczać mikrourazy (małe naderwania) w tkankach i wynikającą z nich bolesność, spowodowane intensywnym lub powtarzającym się ćwiczeniem.

Używanie okładów chłodzących obkurcza naczynia krwionośne, dzięki czemu z mięśni szybko odprowadzane są pozostałości przemiany materii, zmniejsza się obrzęk i hamuje rozpad tkanek. Następnie zwiększa się ciepło tkanek i przepływ krwi, rozpoczyna się proces gojenia. CRYOCHAPS zapewnia terapię na zimno i niezbędną kompresję, aby być aktywnym przeciwko urazom, lub, aby pomóc w procesie gojenia po urazie.

CRYOCHAPS zostały zaprojektowane tak, aby spełniać następujące kryteria;

Łatwość aplikacji, dwa typy owijek dopasowane na tylne lub przednie nogi  konia, bezpieczne dopasowanie, kompresja, możliwość ponownego użycia, łatwe czyszczenie, łatwe ułożenie płasko w zamrażarce i szybkie zamrażanie. Ale przede wszystkim pokrycie wszystkich struktur ścięgien i więzadeł w układanie, przy jednoczesnym zachowaniu zdolności konia do ruchu.

Wykonane są z dwóch części: z mrożonego wkładu i elementu zewnętrznego z materiału służącego do utrzymania wkładu stabilnie przy nodze. To czyni je wygodnymi do dopasowania, do każdej końskiej nogi. Gładki materiał jest częścią buta z żelem do mrożenia, nie przymarza do nogi i jest łatwy do prania.

Zastosowany rozciągliwy neopren sprawia, że CryoChaps mają również właściwości kompresyjne.

Rozmiary: 2 różne modele: na przednie i tylne nogi.

Dostępne jako: pojedyncze sztuki, w parach lub zestaw quad, który zawiera 2 przednie i 2 tylne Cryochaps. Opcja sprzedawana jako para to przednie, albo tylne 2 sztuki Cryochaps.

Jak używać:

Umieść Cryochaps na noc przed użyciem w zamrażarce (-24°C), aby uzyskać najlepsze efekty chłodzenia. Jeśli potrzebujesz szybko użyć Cryochaps włóż je do zamrażarki na minimum 4 godziny. Jeśli w miejscu w którym chcesz używać Cryochaps nie ma lodówki, idealnie sprawdzi się plecak, który pozwala na utrzymanie ochraniaczy zamrożonych do 4 godzin, dobrze pod tym względem sprawdzi się również lodówka turystyczna.

Trening:

Używając po treningu, aby uzyskać najlepsze rezultaty załóż na nogę przez 10-15 minut. Zwilż lekko nogę przed nałożeniem. Temperatura nogi powinna zmniejszyć się o ok  10°C/15°C przez ten okres czasu. Jeśli noga Twojego konia nie jest zimna w dotyku, gdy zdejmiesz Cryochaps, oznacza to że nie zostały one odpowiednio zmrożone.

Kontuzja:

W ciągu pierwszych 24-48 godzin po urazie zakładaj na nogi na czas do 20 minut, a temperatura na nodze utrzyma się poniżej 10 °/15 °. Można powtórzyć to co 2-3 godziny, zalecamy po urazie zasięgnąć porady weterynarza, a następnie stosować Cryochaps. Nie powinny być stosowane na otwarte rany. Jeśli Twój koń ma wrażliwe lub poranione nogi, zaleca się ich wcześniejsze owinięcie. CRYOCHAPS nie powinien być pozostawiony na nodze dłużej niż 20 minut ponieważ nie przyniesie to żadnej medycznej korzyści, jedynie narazi na uszkodzenie naskórka.

2 Items

Data sheet

Dla kogo
Konia