Ochraniacze chłodzące dla koni AiroCool™ - para

359,00 zł
Brutto

Chłodzące ochraniacze dla koni AiroCool™ zostały zaprojektowane tak aby skutecznie odprowadzać nadmiar ciepła z końskich nóg. Idealnie sprawdzą się po zawodach i intensywnym treningu, gdy chłodzenie wskazane jest jako wsparcie szybszej regeneracji powysiłkowej. Ochraniacze mają ergonomiczny kształt, idealnie dopasowują się do przednich i tylnych nóg konia.  

Ilość
Dostępność potwierdzimy mailem.

Jak działają AiroCool™?

Wykorzystana w ochraniaczach chłodzących AiroCool™  opatentowana tkanina HyperKewl™PLUS, ma za zadanie odprowadzać nadmiar ciepła z tkanek, dzięki czemu poprawia się krążenie krwi.

Lepsze ukrwienie pozwala na szybszą regenerację mięśni i mikro urazów, zmniejszenie obrzęków i stanów zapalnych. Dzięki temu, że nie działamy inwazyjnie na nogi konia niską temperaturą, po zdjęciu ochraniaczy noga konia będzie nadal delikatnie ciepła.

 AiroCool™, idealnie sprawdzą się jako zamiennik do polewania końskich nóg wodą. Po wysiłku wystarczy założyć ochraniacze na nogi konia, dzięki czemu możemy rozpocząć proces regeneracji od razu, co jest kluczowe do utrzymania najwyższej formy. Dzięki temu zyskujemy czas, który poświęcilibyśmy na polewanie nóg konia.

FLIR_20230417_114858_435(1).jpg

Chłodzące ochraniacze dla koni AiroCool™ zostały zaprojektowane tak aby odprowadzać nadmiar ciepła z końskich nóg. Idealnie sprawdzą się po zawodach i intensywnym treningu, kiedy musimy schłodzić nogi koniom. Ochraniacze mają ergonomiczny kształt, idealnie dopasowują się do przednich i tylnych nóg konia. Pozwala to na osiągnięcie optymalnych efektów podczas ochładzania nogi mając wpływ na zmniejszenie obrzęków i stanów zapalnych. Obniżenie temperatury przyczynia się także do szybszej regeneracji po intensywnym wysiłku. 

W naszych ochraniaczach zastosowaliśmy dobrze znaną tkaninę HyperKewl™PLUS, która dzięki swoim właściwościom idealnie absorbuje wodę. Wykorzystane w tej tkaninie włókna polimerowe pozwalają na jej wolne odparowywanie, dzięki czemu efekt chłodzenia jest tak skuteczny. W przeciwieństwie do ochraniaczy wykorzystujących kryształki , tkanina HyperKewl™PLUS nie puchnie dzięki czemu zapewniony jest ciągły przepływ powietrza.

Jak używać ochraniaczy chłodzących AiroCool™?

Projektując ochraniacze chłodzące AiroCool™, skupiliśmy się na tym, aby były one jak najbardziej skuteczne, a zarazem najprostsze w użyciu. Aktywacja ochraniaczy odbywa się poprzez zanurzenie ich w chłodnej wodzie przez 2-3 minuty. Później, przed założeniem ochraniaczy na końskie nogi należy lekko odcisnąć nadmiar wody. Dzięki tak prostej aktywacji oraz temu, że ochraniacze przez długi czas zachowują swoje właściwości, możesz ich używać z dala od stajni, czy zaraz po zawodach.

 Zaleca się profilaktyczne korzystanie z ochraniaczy po każdym obciążającym wysiłku u koni. Możliwość zastosowania ich bezpośrednio po wysiłku, pozwala na chłodzenie już podczas stępowania konia.

Dla najlepszych efektów radzimy stosować je bezpośrednio po zakończonych zawodach lub treningach. Optymalny czas do uzyskania efektów to 20-30 minut. W tym czasie z nogi zostaje odprowadzona ilość ciepła wystarczająca do przyspieszenia procesu regeneracji.

Po zdjęciu pozostaw ochraniacze chłodzące AiroCool™ do wyschnięcia, lecz jeśli chcesz, możesz użyć ich ponownie (np. na innym koniu) wystarczy, że zanurzysz je znów w wodzie przez 2-3 minuty.

Jeśli u twojego konia występują stany zapalne lub obrzęki w okolicach pęcin, możesz z powodzeniem kilka razy w ciągu doby używać ochraniaczy chłodzących w celu złagodzenia stanu zapalnego i obrzęku. Wystarczy zamoczyć ochraniacze i założyć na nogę konia na max 20-30 min.

Pamiętaj wszystkie kontuzje i obrażenia koni najlepiej konsultować ze swoim lekarzem weterynarii. Nie lekceważ długo utrzymujących się opuchlizn i stanów zapalnych.

Dlaczego właśnie ochraniacze AiroCool™ ? 

 •  Skutecznie wspierają regenerację po wysiłku
 •  Szybkie i efektywne chłodzenie 
 •  Redukują obrzęki i stany zapalne
 •  Łatwy proces aktywacji – 2-3 minuty w wodzie
 •  Łatwe w użyciu, zawsze pod ręką
 •  Nie wymagają lodówki czy lodu!
 • Opatentowana technologia HyperKewl Plus 

Sposób użycia:

 1.  Namocz ochraniacze w czystej, chłodnej wodzie przez 2-3 minuty.
 2.  Odciśnij nadmiar wody. 
 3.  Załóż ochraniacze na nogi konia.
 4.  Pozostaw ochraniacze na nogach konia przez 20-30 minut.
 5.  Po użyciu pozostaw do wyschnięcia lub w razie potrzeby aktywuj ochraniacz ponownie.

Jeden uniwersalny rozmiar.
Ochraniacze pasują na przednie i tylne nogi konia.
W zestawie znajdują się dwa ochraniacze.