Hipotonik HID-Ration elektrolity witaminy

24,99 zł
Brutto

Gdy ciężko pracujesz lub ćwiczysz, sama woda może nie wystarczyć. HID-Ration™ wspiera prawidłowe nawodnienie organizmu. Uzupełnia ubytki elektrolitów i witamin powstałe podczas wzmożonego wysiłku fizycznego oraz wspomaga regenerację po jego zakończeniu.

Ilość

HID-Ration™ to suplement diety w postaci tabletek rozpuszczalnych o smaku pomarańczowym, który dzięki zawartości magnezu pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej. Uzupełnia dietę o składniki mineralne, witaminy i aminokwasy. Dostarcza 5 składników mineralnych: magnez, potas, sód, cynk, wapń, chlorek, aminokwasy: beta-alaninę, winian L-karnityny, L-glutaminę, 5 witamin z grupy B: niacynę, tiaminę, ryboflawinę, witaminy B6, B12, 100% DRWS* witaminy C w jednej tabletce. Zawiera substancję słodzącą.

bulety.jpg

Magnez i potas wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśni, cynk wspomaga pracę układu odpornościowego, witamina C przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, a wapń pomaga w utrzymaniu prawidłowego przekaźnictwa nerwowego.

Wyniki wielu badań potwierdzają, że złe nawyki dotyczące nawadniania oraz wynikające z tego nawet łagodne odwodnienie ma znaczący wpływ na zdrowie, bezpieczeństwo oraz wydajność.

Szacuje się, że około 50-60% pracowników produkcyjnych przychodzi do pracy już w stanie odwodnienia. Badania wykazały też, że ponad 75% osób nie pije w pracy wystarczającej ilości płynów.

Odwodnienie już na poziomie 1% prowadzi do upośledzenia sprawności fizycznej, a jednocześnie pogarsza nasze zdolności poznawcze, takie jak koncentrację, czujność i czasy reakcji. Wydajność może spaść nawet o 12%.

Przy 2% odwodnieniu – czyli w momencie, kiedy zaczynamy odczuwać pragnienie – nasze tętno jest już podniesione o ok. 8 uderzeń na minutę, a ogólna wydajność jest niższa nawet o 30%.

Jeśli nie uzupełnimy płynów, a ciało nadal będzie się odwadniać, aż do utraty 3% masy, wydajność może być niższa nawet o 50% i dodatkowo zaburzeniu mogą ulec zdolności poznawcze, a efekt będzie zbliżony do zawartości 0,08 promila alkoholu we krwi. Przy takim stężeniu alkoholu we krwi, ryzyko spowodowania wypadku przez kierowcę jest w zależności od badań 5-10 razy większe!

Składniki: regulator kwasowości: kwas cytrynowy; diwęglan sodu (sód); stabilizator: sorbitole; węglan magnezu (magnez); węglan wapnia (wapń); sole potasowe kwasu ortofosforowego (potas); chlorek potasu (potas, chlorek); kwas L-askorbinowy (witamina C); naturalny aromat pomarańczowy; stabilizator: glikol polietylenowy; koncentrat buraka czerwonego; amid kwasu nikotynowego (niacyna); substancja słodząca: sukraloza; cytrynian cynku (cynk); winian L-karnityny (L-karnityna); beta-alanina; barwnik: karoteny; naturalny aromat limonkowy; cyjanokobalamina (witamina B12); L-glutamina; monoazotan tiaminy (tiamina); ryboflawina (witamina B2); chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6).

Zalecana dzienna porcja do spożycia niezbędna do uzyskania korzystnego efektu: 3 tabletki. Rozpuścić 1 tabletkę w 500 ml chłodnej wody i wypić bezpośrednio po przygotowaniu. Spożywać 3 razy dziennie.

Ostrzeżenia: Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są istotne. Nie stosować u osób mających predyspozycje do tworzenia kamieni nerkowych lub chorujących na kamicę nerkową. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Przeznaczony dla osób dorosłych.