Kompresyjny pas ochronny Vetoflex

659,00 zł
Brutto

Pas Ochronny na brzuch Vetoflex jest przeznaczony do zapobiegania rozwojowi obrzęku limfatycznego - brzucha, dla szybszej i bardziej płynnej regeneracji po stresie fizycznym.

Rozmiar
Ilość

Pas Ochronny na brzuch VETOFLEX® jest przeznaczony do zapobiegania rozwojowi obrzęku limfatycznego - brzucha, dla szybszej i bardziej płynnej regeneracji po stresie fizycznym. Pomagają utrzymać prawidłowy przepływ limfy i zapobiegają jej zastojowi w kończynach dolnych.

Znakomite właściwości kompresyjne ochronnego pasa VETOFLEX CLASSIC przesuwają granice sportu jeździeckiego. Zapewnia ochronę koniom o delikatnej skórze, ponieważ zakrywa boki i obwód tułowia, chroniąc te obszary przed podrażnieniami lub uszkodzeniami, np. przez ostrogi. Łatwo regulowany, ma anatomiczny kształt, jest wygodny i łatwy w pielęgnacji. Pas ochronny na brzuch zapewnia doskonałą wytrzymałość i nie zawiera gumy. Odrzuca wilgoć i zimno z zewnątrz, podczas gdy porowata struktura materiału pomaga odprowadzać pot ze skóry.

Opis Pasa Vetoflex Classic:

Ochronny Pas na brzuch VETOFLEX CLASSIC ma na celu zapobieganie uszkodzeniom wrażliwej skóry koni, unikanie podrażnień skóry i wspomaganie gojenia się istniejących siniaków.

Tabela rozmiarów

Rozmiar Obwód klatki piersiowej Długość Pasa
FULL 195 – 225 cm 205 cm
COB 175 – 200 cm 195 cm
PONY 165 - 185 cm 185 cm

Używanie

Paski na rzepy sprawiają, że pas na brzuch jest bardzo łatwy do zakładania i zdejmowania. Proste mocowania utrzymują pas brzucha przymocowany do siodła i zapobiegają jego niepożądanemu przesuwaniu.

Jak używać

 • Umieść pas ochronny na grzbiecie konia przed osiodłaniem z zapięciami skierowanymi w kierunku głowy konia, aby oba końce pasa zwisały swobodnie po obu stronach konia.
 • Połącz oba końce pasa pod brzuchem konia i przymocuj na rzepy.
 • Przewlecz paski mocujące pod popręgiem i zapnij tak, aby ustawić opaskę ochronną od 5 do 10 cm za pozycją buta, w zależności od potrzeb i długości użytych ostróg.
 • Przymocuj regulowane paski do pierścieni napierśnika z przodu siodła.
 • Sprawdź ponownie czy Pas jest prawidłowo dopasowany i zapięty.

Dbanie o produkt

 • Pas można prać w pralce w temperaturze 30°C, najlepiej przy użyciu roztworu mydła i delikatnego cyklu prania.
 • Używaj mniejszej prędkości wirowania i jego krótszego czasu. Długotrwałe wirowanie przy wysokich obrotach może spowodować nieodwracalne uszkodzenia włókien.
 • Nie używaj wybielaczy. Nie zaleca się również stosowania odżywek do tkanin, ponieważ mogą one tworzyć na materiale  warstwę zapobiegającą bezpośredniemu kontaktowi powierzchni produktu ze skórą.
 • Podczas prania upewnij się ze wszystkie zapięcia i rzepy są złożone, aby zapobiec możliwemu uszkodzeniu tkaniny.
 • Nie pozostawiaj do wyschnięcia w bezpośrednim świetle słonecznym lub w pobliżu źródła ciepła.
 • Unikaj kontaktu z rozpuszczalnikami organicznymi, olejami, tłuszczami i maściami.
 • Chroń produkt przed uszkodzeniem przez ostre przedmioty.

Opis:
Materiały: 75% poliamid, 25% elastan (LYCRA®)
Waga: 590 g – 630 g
Kolor: czarny
Rozmiar: FULL, COB, PONY

Opis

Dla kogo
Konia