Kask Charles Owen MS1 Pro MIPS ESME - grafit

1 049,00 zł
Brutto

Charles Owen wykorzystał technologię MIPS jako sposób na „uzupełnienie” bezpieczeństwa w swoich potrójnie testowanych i certyfikowanych kaskach. Wykorzystanie systemu MIPS zapewnia jeszcze szerszą ochronę głowy w celu zmniejszenia stłuczeń mózgu podczas upadku.

Aktualny czas realizacji wynosi 4-6 tygodni.

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1049zł.Kolor
Rozmiar Kasku
Ilość

Kask w kolorze grafitowym z emblematem Charles Owen w kolorze różowego złota (rose-gold).

Dodatkowo z kaskiem w zestawie bawełniana nakładka na kask z logotypem w kolorze rosegold. 

Najnowszy kask Charles Owen wykorzystujący technologię MIPS !

MS1 Pro z systemem MIPS jest unikalny w branży, ponieważ spełnia wymagania trzech niezależnych, międzynarodowych standardów jeździeckich. Posiada certyfikaty:

  • SEI zgodnie z ASTM F1163-15,
  • Kitemarks do VG1 01-040 2014-12
  • PAS015: 2011 oraz znak CE na VG1 01-040 2014-12

Dzięki zewnętrznej skorupie wykonanej z tworzywa ABS, kask My PS WP  to elegancki kask krosowy w nowoczesnym stylu i o głębokim dopasowaniu. Dziesięć otworów wentylacyjnych, wyjmowana wkładka i uprząż z sześciopunktowym mocowaniem o skórzanym wykończeniu,  nadają mu nowoczesnego wyglądu .

Czym jest system MIPS?

MIPS został zaprojektowany w celu zwiększenia ochrony przed ruchem obrotowym (energiom kinetycznym) przekazywanym do mózgu podczas uderzenia głową pod kątem. Ruch obrotowy jest połączeniem energii obrotowej (prędkości kątowej) i sił obrotowych z przyspieszenia kątowego, które wpływają zarówno na mózg, jak i zwiększają ryzyko urazów mózgu. Udowodniono, że dodatkowy system ochrony MIPS wykorzystany w kaskach, zmniejsza ruch obrotowy, poprzez przekierowanie energii i sił.

Charles Owen wykorzystał technologię MIPS jako sposób na „uzupełnienie” bezpieczeństwa w swoich potrójnie testowanych i certyfikowanych kaskach. Wykorzystanie systemu  MIPS zapewnia jeszcze szerszą ochronę głowy w celu zmniejszenia stłuczeń mózgu podczas upadku.

Kask sprzedawany bez bawełnianego pokrowca widocznego na zdjęciach. Pokrowce sprzedawane oddzielnie.

Główne cechy:

  • Wzmacniana skorupa
  • Zastosowano system MIPS
  • Dziesięć otworów wentylacyjnych
  • Wyjmowana wkładka, łatwa do prania
  • Uprzęż GRpx, wygodna i miękka

Opis

Dla kogo
Niego
Niej

podobne