Siatka na nos redukująca potrząsanie głową Equilbrium Net Relief Muzzle Cob/Full

169,00 zł
Brutto

Siatka, na pysk która idealnie chroni nos przed wiatrem, pyłkami i owadami. Siatka dzięki swojej strukturze i teksturze nie przeszkadza koniom podczas pracy, a jednocześnie lekko drapie nozdrza uspokajając konie.

Rozmiary:

 • S- dla kucy
 • M/L - Cob/Full
 • XL- XFull
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Siatka na nos dla koni i jeden z najskuteczniejszych produktów stosowanych do pomocy koniom, które kręcą głową (headshaking) podczas pracy w siodle.

Wykazano poprawę u 79% koni, które kręcą głową w badaniach klinicznych na Uniwersytecie De Montfort

Lekka i dyskretnie wyprofilowana siateczka zapewnia wygodne dopasowanie na nozdrzach.

Całkowicie dyskretny i dopuszczony przez Brytyjski Związek Ujeżdżeniowy "British Dressage" i brytyjską WKKW do użytku podczas zawodów (sprawdź zasady dotyczące używania siatek na nos dla każdej organizacji, lub skonsultuj użycie na zawodach z sędziami)

Co zainspirowało Siatkę na nos Equlibrium Net Relief Muzzle dla koni?

Timmy, Cause for Optimism, są inspiracją dla siatki na nos i tak naprawdę jest to produkt, który zapoczątkował działanie Equilibrium Product Limited i misję pomagania w poprawie dobrostanu koni na całym świecie! Timmy jako źrebak zaczął kręcić głową zupełnie niespodziewanie. Gwałtownie rzucał głową, uderzał się w nos, stawał dęba i ciągle parskał. Przez wiele nieprzespanych nocy i prób i błędów, Margaret, jego właścicielka, znalazła rozwiązanie, które mu pomoże. Nie zdawała sobie sprawy, że pomagając mu, pomoże też wielu innym koniom!

Czym jest siatka  Equlibrium Net Relief Muzzle?

W przeciwieństwie do tradycyjnych siatek, które zakrywają cały pysk, wyprofilowana konstrukcja Net Relief Muzzle Net obejmuje tylko górną połowę pyska. Po założeniu nie rzuca się w oczy, umożliwia swobodny odpływ śliny z pyska i nie przeszkadza koniom w oddychaniu. Zawsze zostaje na ogłowiu i nie nakłada żadnych ograniczeń na rodzaj użytego wędzidła lub nachrapnika.

Wyniki dla „Net Relief” w badaniach klinicznych na Uniwersytecie De Montfort w Wielkiej Brytanii były znakomite:

 • 79% zwierząt doświadczyło złagodzenia objawów headshakingu

 • 84% respondentów stwierdziło, że Net Relief jest łatwy w użyciu.

 • 88% respondentów stwierdziło, że Net Relief wygląda dyskretnie i nie przeszkadza koniom podczas pracy

Z jakiego materiału jest ta siatka na nos?

Siatka wylotowa została zaprojektowana tak, aby mieć szorstką, ale wygodną i ​cienką strukturę, która jest wyprofilowana. Powodem szorstkości jest to, że teoretycznie przynosi ulgę poprzez delikatne „drapanie” nosa konia. Jest to również powód, dla którego w zakupionym opakowaniu znajdują się 3 siatki, dzięki czemu po lekkim starciu można ją wymienić na nową. Oznacza to również, że siatka na nos musi znajdować się blisko pyska konia. Z tego powodu siatka została zaprojektowana tak, aby można ją było przyciąć na odpowiednią długość, dzięki czemu możesz uzyskać idealne dopasowanie i najlepszy efekt dla swojego konia.

Dla kogo jest ta siatka na nos?

Chociaż każdy może korzystać z siatki na pysk, jest ona specjalnie zaprojektowana dla:

 • Koni wrażliwych na wiatr, pyłki i muchy.
 • Konie, które podczas jazdy rzucają lub kręcą głową.

Jak dbać o Net Relief Muzzle Net?

Aby wyczyścić siatkę, zalecamy po prostu delikatnie wypłukać ją w zimnej wodzie. Nie wykręcaj ani nie zgniataj siatki.

Sposób dopasowania:

1. Załóż na konia ogłowie, z którym chcesz używać siatkę Equlibrium Net Relief Muzzle.

2. Przymierz siatkę do nosa konia, tak aby od przodu siatka pozostawiała ok 1cm przerwy od czubka pyska. Zaznacz na siatce odległość do paska nachrapnika.

3. W zaznaczonym miejscu na siatce przyczep dołączone do zestawu rzepy.  Następnie pasek z rzepami doczep do nachrapnika, od strony pyska. Jeśli Twój nachrapnik ma dodatkowe paski (np. nachrapnik szwedzki, upewnij się, że siatka przechodzi pod wszystkimi paskami i będzie przylegać bezpośrednio do skóry konia. 

4. Przymierz ogłowie i sprawdź czy nie trzeba poprawić długości. Po upewnieniu się, że długość jest dobra, nadmiar siatki możesz odciąć nożyczkami.

Rozmiary:

 • S- dla kucy
 • M/L - Cob/Full
 • XL- XFull
1 Przedmiot