Spray na gnijące strzałki thrush crush Jump IT 150ml
thrush crush od początku terapii uwalnia zawarte w nim substancje aktywne, które działają natychmiastowo usuwając przyczynę gnicia strzałek – bakterie rodzaju Fusobacterium. Tę zdolność potwierdzono w badaniu skuteczności względem bakterii gram-ujemnych (z rodziny Escherichia coli). Oznaczenia dokonano metodą krążkowo-dyfuzyjną.
Preparat thrush crush został zaprojektowany tak by swoim składem zapewnić pełne spektrum ochrony przed mikroorganizmami szczególnie ukierunkowując swoje działanie na beztlenowe gram-ujemne bakterie gnilne z rodzaju Fusobacterium, które są najczęstszą przyczyną gnijących strzałek u koni. Wykorzystane składniki aktywne dobrane zostały pod kątem mechanizmu ich działania na mikroorganizmy, w odpowiednich stężeniach, tak by wzajemnie się uzupełniały i zapewniały 100% skuteczność w walce z gnijącymi strzałkami oraz wspomagały regenerację i gojenie uszkodzonych tkanek kopyta.
Produkt NIE ZAWIERA substancji uznanych przez FEI (Fédération Equestre Internationale) |
BAZA, KTÓRA ZAPEWNI, ŻE THRUSH CRUSH POZOSTANIE TAM GDZIE POWINIEN I BĘDZIE SKUTECZNY, TO:
SIŁA POŁĄCZONYCH SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH:
OLEJEK Z DRZEWA HERBACIANEGO
Znany jest przede wszystkim z doskonałego działania antyseptycznego. Zawarte w nim związki fenolowe i terpeny działają przeciwdrobnoustrojowo wobec bakterii (również niektórych antybiotykoopornych), grzybów oraz wirusów. Mechanizm działania przeciwbakteryjnego i przeciwgrzybiczego opiera się na destabilizacji i niszczeniu błony komórkowej, a także wykazywaniu zdolności do hamowania syntezy kwasów nukleinowych i niektórych białek drobnoustrojów. Poza antyseptycznym działaniem olejek z drzewa herbacianego wykazuje też silne właściwości przeciwzapalne, oraz przyspiesza gojenie ran spowodowanych rozwojem patogenów.
TYMOL
Tymol jest cennym związkiem organicznym, naturalnie występującym w wielu olejkach eterycznych. Podobnie jak olejek z drzewa herbacianego wykazuje zdolności antyseptyczne poprzez mechanizm uszkadzania błony komórkowej
i prowadzenia do lizy komórek patogenów. Dodatkowo, tymol posiada zdolność hamowania enzymów z grupy dehydrogenaz (niezbędnych do oddychania komórkowego) i redukowania poziomu ATP oraz hamowania wytwarzania biofilmu przez patogeny, uniemożliwiając tym samym ich funkcjonowanie.
BALSAM PERUWIAŃSKI
Niezastąpiona substancja o ogromnych możliwości w zakresie leczenia chorób skóry. Jego właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne doceniane są ze względu na znaczącą skuteczność odkażania połączonego z jednoczesną regeneracją uszkodzonych tkanek. Balsam peruwiański pobudzając mikrokrążenie krwi wpływa na naturalne procesy odnowy skóry, poprzez wzrost produkcji kolagenu i elastyny.
OLEJEK LAWENDOWY
Olejek lawendowy bogaty w antocyjany, garbniki oraz składniki olejków eterycznych, wykazuje szerokie spektrum działania antybakteryjnego i antygrzybiczego. Zabezpiecza uszkodzoną skórę przed infekcjami i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz przyspiesza proces gojenia się ran, oparzeń oraz ukąszeń owadów. W badaniach naukowych wykazano także zdolność olejku lawendowego do stymulacji podziałów komórkowych, a tym samym do regeneracji.
CHLOREK DIDECYLODIMETYLOAMONIOWY
Należy do czwartorzędowych związków amoniowych, jest środkiem o działaniu antyseptycznym i dezynfekującym. Powoduje zakłócenie interakcji międzycząsteczkowych i dysocjację dwuwarstw lipidowych w błonie komórkowej prowadząc do jej rozpadu dzięki czemu jest doskonałym środkiem odkażającym.
FENOKSYETANOL
Fenoksyetanol to organiczny związek chemiczny należący do grupy eterów; jest fenylową pochodną glikolu etylenowego. Ma szerokie spektrum działania przeciwdrobnoustrojowego i bakteriobójczego – jest skuteczny przeciwko różnym bakteriom Gram-ujemnym i Gram-dodatnim, a także przeciwko drożdżom, natomiast jego wpływ na mikroflorę jest bardzo słaby przez co jest bezpieczny w stosowaniu. Przeciwdrobnoustrojowy mechanizm działania fenoksyetanolu opiera się m.in. na zwiększeniu przepuszczalności błony komórkowej dla jonów potasu.
SIŁA I BEZPIECZEŃSTWO POTWIERDZONE BADANIAMI
W skutecznym leczeniu gnicia strzałki najważniejsze jest pozostawanie produktu na powierzchni zainfekowanego kopyta i ciągły kontakt preparatu z miejscami chorobowo zmienionymi. thrush crush jako produkt o silnych właściwościach adhezyjnych został poddany badaniu przylegania metodą odrywową. Metoda ta polegała na naniesieniu na specjalny dysk preparatu, a następnie dociśnięcia z określoną siłą do porowatej powierzchni modelowej i oderwania. Jako parametr kontrolny została zmierzona ilość pozostałego preparatu na dysku.