Gnijące strzałki - Jak radzić sobie z tym problemem

Kopyta. Mocne, twarde, dźwigające ogromny ciężar, a jednocześnie delikatne i wrażliwe, szczególnie na niekorzystny wpływ podłoża po jakim się poruszają. Koniarze prześcigają się w opiniach i radach mnożąc przy okazji różne teorie poparte stajennymi doświadczeniami.

star_rateOcena artykułu 0
Jesienne przygotowania do zimy.

Gdy niektórzy patrzą z oczekiwaniem na przyjście zimy, dla większości właścicieli koni, zimna i mokra pogoda, oraz coraz krótsze dni stawiają nowe wyzwania. W tym artykule znajdziesz kilka przydatnych wskazówek i porad, jak utrzymać swojego konia w dobrym zdrowiu i oszczędzić mu stresu związanego z zimową porą.

star_rateOcena artykułu 0
Jak często powinno się wymieniać kask jeździecki?

Zastanawiałeś się kiedyś jak często powinno się wymieniać kask jeździecki? 

star_rateOcena artykułu 0
Jakie korzyści przynosi magnetoterapia?

Wiele koni cierpi na schorzenia spowodowane niewystarczającą ilością ruchu. Osłabienie mięśni oraz urazy mięśniowo kostne, często wynikają z tego, że konie są praktycznie całe dni w boksie, wychodząc tylko na treningi. 

star_rateOcena artykułu 0
Czym jest syndrom wody kałowej?

Syndrom wolnej wody kałowej (FFWS) dotyka koni, które, przepuszczają wodę przed, w trakcie, po lub niezależnie od wypróżnienia, ale mają normalne odchody. Różni się od biegunki – gdzie same odchody są luźne lub wodniste.

star_rateOcena artykułu 0
Pierwsza pomoc w przypadku niegojących się zmian skórnych.

Na czym polega olkuzyjność maści i w jaki sposób wpływa ona na gojenie się ran. 

star_rateOcena artykułu 0
CALM IT na problemy skórne. W jakich sytuacjach pomaga i dla czego warto mu zaufać?

Oryginalna formuła preparatu calm it dzięki połączeniu 9 wyselekcjonowanych substancji aktywnych o silnych właściwościach kojąco - łagodzących, przeciwzapalnych, antyseptycznych i ochronnych, eliminuje swędzenie i dermalne przyczyny wycierania grzywy i ogona poprzez przywrócenie prawidłowego funkcjonowania zaburzonej bariery hydrolipidowej skóry.

star_rateOcena artykułu 0
Co wyróżnia dobry preparat na lipcówkę? Poznajcie preparat Stop Itch firmy Jump It.

Stop Itch firmy Jump IT to preparat stworzony z myślą o koniach cierpiących na lipcówkę (z ang. sweet itch, insect bites hypersensitivity IBH), egzemę letnią (z ang. summer eczema) i inne alergie kontaktowe oraz pomocniczo przy świerzbie (z łac. Scabies).

star_rateOcena artykułu 0